Od 15 do 19 maja trzecioklasiści naszej szkoły wraz z wychowawczyniami: Moniką Kumor, Agnieszką Siołą, Sylwią Dahlmanns byli na 5-dniowej wycieczce na Orawie. Zakotwiczyli w schronisku „Dzieciom w potrzebie” w Lipnicy Wielkiej. Świeże powietrze, malownicza okolica – idealne miejsce do zasłużonego odpoczynku po wyczerpującym roku szkolnym i egzaminach gimnazjalnych.

Żeby jednak w odpoczynek nie wkradła się nuda (która czasem potrafi zabić!) wychowawczynie zapewniły kilka atrakcji.

Jednego dnia wycieczkowicze zwiedzili Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej oraz wzięli udział w warsztatach „Jak to ze lnem było”. Do skansenu należało dojść niemały kawałek drogi i na dodatek „z przebojami”- skacząc przez strumyk. To był taki przedsmak dnia następnego.

Kolejnego dnia wyszli na Babią Górę (Diablaka) zielonym szlakiem od południowej strony tzw. Pańskim Chodnikiem. Po drodze musieli się zmierzyć z przeciwnością losu – grubym płatem śniegu leżącym na dość dużej stromiźnie. Na szczęście pan przewodnik okazał się człowiekiem o wielkim harcie ducha. Nie odpuścił. Pomagając każdemu z osobna, eskortował pojedynczo uczniów i nauczycielki, żeby można było się później pochwalić: DALIŚMY RADĘ!

Trzeciego dnia młodzież pojechała na wycieczkę do Zakopanego i podziwiała najwyższe polskie góry. Forsownie raczej nie było, na Tatry spoglądali od strony Krupówek (hi,hi). Wtedy też można było zakupić pamiątki- nieodzowny element klasowych wycieczek.

Po powrocie ze stolicy polskich gór opiekunki zorganizowały ognisko z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami w popiele. Czas miło i szybko płynął. Cisza nocna przesunęła się o pół godziny. Na szczęście nikomu to nie przeszkadzało, bo w schronisku nasza grupa była jedyną wypoczywającą w tym terminie.

Uczniowie też postarali się o rozrywkę. Opiekunki chciało rozerwać, gdy w ostatnią noc młodzież smarowała się pastą do zębów, robiąc taki rumor, że nawet ci, którzy nie brali udziału w rozrywce, nie mogli spać. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a po incydencie zostało zabawne wspomnienie.

Szkoda, że wszystko tak szybko mija!!!

A.S.